Цьогоріч, 1 березня, у Дрогобичі відкрили скорботне місце – Алею пам’яті

Вона вшановує подвиг новітніх Героїв, які полягли захищаючи Україну від ворога. Алея стала місцем тихого болю для людей, близькі яких загинули за рідну країну та, водночас, місцем вічного вшанування подвигу наших Героїв, передає ДНК.

Міцна та велична 42-метрова арка, встановлена на Алеї пам’яті у парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва «Парк ХІХ ст.» (в народі відомому як  парк Степана Бандери), символізує незламність кожного воїна, який не скорився перед ворогом, а захищав рідну землю до останнього подиху.

З метою вшанування полеглих захисників України, портрети яких розміщують на малій архітектурній формі «Алея пам’яті» у Парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк ХІХ ст.», у Дрогобичі працює спеціальна комісія, під головуванням міського голови Тараса Кучми. До її складу входять керівники та представники структурних підрозділів ради, представники РТЦК та СП, ветерани війни та родичі полеглих Героїв.

Комісія розглядає заяви від рідних загиблих Героїв та приймає рішення про вшанування кожного полеглого захисника. Відповідний механізм розробили з метою впорядкування процедури вшанування полеглих Героїв. Адже окрім захисників, які народились та проживали в нашій громаді, в числі полеглих воїнів є ті, які не були дрогобичанами, однак працювали тут та свого часу зробили вагомий особистий внесок у розвиток нашої громади.

У п’ятницю, 10 травня, відбулось чергове засідання комісії, під час якого розглянули вісім заяв від рідних полеглих захисників, які хочуть увіковічнити пам’ять про найдорожчих їм людей – на Алеї пам’яті у Дрогобичі.

Нагадуємо, роботу комісії регулює затверджене Положення про порядок визначення полеглих захисників України, портрети яких буде встановлено на малій архітектурній формі «Алея пам’яті» у Парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва місцевого значення «Парк ХІХ ст.», затвердженого рішенням виконкому від 16 квітня 2024 року.