конфліктКиргизькі прикордонники захопили таджицьку погранзаставу: з обох боків до місця конфлікту стягують танки і важку бронетехніку

Конфлікт між Киргизстаном і Таджикистаном продовжує посилюватися: інформаційні агентства повідомляють, що Таджикистан почав стягувати танки до місця військового протистояння.

Відео руху колони танків очевидці зняли в одному з прикордонних таджицьких міст. У свою чергу, киргизькі прикордонники заявили, що захопили таджицьку погранзаставу, додаткові сили стягуються до кордону з обох сторін. Повідомляється, що на кордоні Киргизстану та Таджикистану горить будівля киргизької прикордонної застави «Достук».

Фотографія була опублікована журналістами з місця подій. Пожежа почалася в результаті мінометного обстрілу з боку Таджикистану. Двоповерхова будівля прикордонної охоплено сильним вогнем, який навіть не намагаються загасити.

конфлікт

Напередодні таджицькі прикордонники встановлювали відеокамери спостереження в районі, що дуже не сподобалося киргизам. Після словесної перепалки в хід пішли каменюки, а потім стрілецька зброя.

Таджикистан запевняє, що Киргизія намагається незаконно захопити вододіл на кордоні, який Душанбе вважає своїм. Бішкек це заперечує. Президент Киргизстану Садиров Жапаров зробив екстрену заяву і закликав залагодити конфлікт на кордоні мирно. Глава ГКНБ Киргизстану Камчибек Ташиєв, що знаходиться за кордоном, терміново вилетів до Бішкеку.