Уряд може знову запровадити єдину платіжку за газ та розподіл

Про це повідомив виконувач обов’язків міністра енергетики Юрій Вітренко у Facebook, передає Д-НК.

«З конкретних речей, над якими ми зараз працюємо у відповідь на запит багатьох споживачів, – це перехід на одну платіжку за газ та розподіл, при цьому, щоб тариф на розподіл не був в одних регіонах вищим за тарифи в інших регіонах», – написав Вітренко.

За його словами, міністерство також опікується питанням тарифоутворення на послуги з розподілу газу, вивчаючи можливість їх рівняння, — «щоб тариф на розподіл не був в одних регіонах вище за тарифи в інших».

При цьому він зазначив, що міністерство розглядає можливість введення обмежень націнки монополістів на роздрібному і оптовому енергетичних ринках, а також зміни принципів формування тарифів, наголосивши, що це призведе до зниження цін для споживачів.

«Щоб споживачі були впевнені, що на них не перекладають неефективність роботи операторів мереж і щоб гроші не вилучалися, а вкладалися в підвищення якості та надійності поставок газу, тепла, електроенергії», — написав він.

Він також зазначив, що міністерству належить вирішити питання з обсягами ресурсу, який виставляють на енергоринки державні компанії, не уточнивши подробиць.

Ще 24 грудня 2019 Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг змінила порядок оплати газу. З 1 січня 2020 року українцям приходить дві платіжки за газ — доставлення і споживання. Гроші, відповідно, отримують окремо постачальник газу і газотранспортна компанія.

Раніше 18 січня уряд прийняв рішення про зниження цін на газ для українців. Тариф знизили до 6,99 грн за кубометр.