маршрути ДрогобичаЧи зросте вартість проїзду у громадському транспорті міста?

Перевізник ДП «Дрогобицьке АТП» звернувся до керівництва міста з проханням переглянути існуючий тариф на пасажирські перевезення на діючих автобусних маршрутах загального користування міста Дрогобича.

Сьогодні тариф на проїзд у громадському транспорті становить 5 гривень. Цей тариф було затверджено рішенням виконавчого комітету Дрогобицької міської ради №280 від 20.11.2018 року. З того часу минуло три роки.

У зверненні перевізник обґрунтовує, що за цей період відбулися вагомі зміни вартості основних складових витрат. Зріс розмір мінімальної заробітної плати до 6000 грн. Більше, ніж на 20% зросла вартість паливно-мастильних матеріалів. Збільшилися витрати на утримання основних засобів, оплати інформаційних послуг для пасажирів. Відбулося зростання вартості інших необоротних матеріальних активів (оренда, страхування, ремонт, оплата комунальних послуг).

Збільшились витрати на утримання та обслуговування валідаторів для безготівкової оплати за проїзд, також витрати за програмне забезпечення автоматизованих систем оплати проїзду, систем GPS та інформаційних моніторів («Прогрес», «Сімбол», «Дозор») тощо.

У зв’язку з цим діючі тарифи на пасажирські перевезення не відшкодовують в повному обсязі фактичних витрат виконавця послуг, тобто ДП «Дрогобицьке АТП». Тоді як, згідно ст. 10 Закону України «Про автомобільний транспорт» тарифна політика на автомобільному транспорті має задовольняти підприємницький інтерес, забезпечувати розвиток автомобільного транспорту, стимулювати впровадження новітніх технологій перевезень, застосування сучасних технічних транспортних засобів, а також сприяти збільшенню можливостей суб’єктів господарювання щодо забезпечення потреб споживачів у послугах, залучення інвестицій у розвиток автомобільного транспорту та досягнення сталих економічних умов роботи.

Наразі у відділі економіки розглядають доцільність підняття тарифів та їх економічне обґрунтування.