розповсюдження коронавірусуНа Львівщині темпи поширення коронавірусу та завантаженість лікарень хворими наближаються до показників «червоної» зони карантину.

Про це повідомив на брифінгу директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Він пояснив, що Львівщина може потрапити до «червоної» зони епіднебезпеки, якщо хоча би два ключових показники згідно з постановою Кабміну № 1236 буду перевищені.

Зокрема, якщо проаналізувати ключові показники захворюваності, то один із них в області вже перевищений – це кількість госпіталізованих з ковідом осіб на 100 тис населення протягом останніх 7 днів. Якщо граничний показник для переходу у «червону» зону – 60, то на Львівщині – він вже становить більше 70. Показник завантаженості ліжкомісць з киснем вже два дні перевищений і становить 65%. Якщо така ситуація спостерігатиметься і завтра, то є всі підстави для переходу області у «червону» зону. Проте це відбувається лише за рішенням державної комісії ТЕБ і НС.

«Попри такі високі показники навантежності і захворюваності, ситуація залишається контрольованою, але режим роботи є напружений і посилений. Закликаємо мешканців області до соціальної відповідальності за себе і своїх близьких. Ми повинні сумлінно дотримуватися карантинних обмежень, і якщо немає протипоказів, вакцинуватися. Постійно жити в карантині неможливо, адже, окрім здоров’я, в людини є інші соціально-економічні чинники, які не неї впливають. Ми маємо відповідати один перед одним за безпеку», — наголосив Орест Чемерис.

коронавірус

Він також додав, що у стаціонарах Львівщини з діагнозом «ковід» перебувають 2828 пацієнтів. З них лише 2,5% (228 осіб) вакциновані.

Нагадаємо, на Львівщині за минулу добу зафіксували майже тисячу нових випадків та 65 смертей.