Наші вже не нашіУ коментарі сайту Відділення НОК України у Львівській області Софія підтвердила цю інформацію

26-річна уродженка с. Солонка Софія Яремчук  6 березня виграла 10-кілометровий забіг серед жінок на міжнародних змаганнях «Roma Riparte-Riparti Roma», що проходили в Римі. 

При цьому, італійський сайт FIDAL Lazio повідомив, що вона нещодавно отримала італійське громадянство, передає Д-НК.

У коментарі сайту Відділення НОК України у Львівській області Софія підтвердила цю інформацію.

«Так, це правда – нещодавно я отримала італійське громадянство, – зізналася найкраща легкоатлетка України в листопаді 2019 року Софія Яремчук. – Ще до чемпіонату світу в Гдині я мріяла пробігти марафон за нормативом і потрапити в національну команду України. Але в кінці січня мені довелося зробити вибір. Це був непростий крок для мене і дуже обдуманий. Хочу зазначити, що я вже багато років тренуюся в Італії, тут живе моя мама.

Щодо того, що я є членом основного складу національної збірної України (наказ Мінмолодьспорту від 28 грудня 2020 року №2817 — Авт.), то це не так. Я ніколи не мала контракту з нашою національною збірною. Так, тільки після чемпіонату світу мені запропонували пів ставки в збірній України з нового 2021 року, але мені довелося відмовитися у зв’язку з уже прийнятим рішенням.

Додам, що жодної підтримки від області за всі роки моєї спортивної кар’єри у мене не було. Всі тренувальні збори за кордоном та підготовку до чемпіонату світу з напівмарафону я проводила за власні кошти і завдяки допомозі мого клубу Acsi Italia Atletica і мого тренера Фабіо Мартеллі, яким я дуже вдячна.

У зв’язку з пандемією я залишилася не в найкращому становищі – тому що всі комерційні змагання були відмінені. Щодо виступів на змаганнях за Україну, поки не можу дати чіткої відповіді. Ми будемо розмовляти з юристами і World Athletics».

«Надіюся бути почутою і не осудженою», – додала легкоатлетка.