повені в УкраїніІзраїль та Молдова долучились до надання Україні допомоги у подоланні наслідків повені у західних областях

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає Уніан.

Раніше, президент Володимир Зеленський, відвідуючи Івано-Франківську область, поставив Кабінету міністрів завдання залучити до відновлення постраждалих від негоди регіонів міжнародну допомогу.

«Ми виділили з резервного фонду перші 750 мільйонів гривень для відновлення регіонів та (виплати) компенсацій людям. Поки що неможливо повністю підрахувати збитки, але за необхідності будемо виділяти стільки, скільки треба. Однак наші міжнародні друзі мають механізми для швидкої допомоги, й не треба цього ігнорувати. Ми повинні допомогти людям у цей складний період», – зазначив президент.

повені в Україні

Прем’єр-міністр доповів, що Сполучені Штати Америки негайно виділяють постраждалим регіонам 100 тис. доларів, Ізраїль закупив 25 тис. літрів питної води, а Молдова відправляє в Чернівецьку область фуру з обладнанням і матеріалами для боротьби з надзвичайними ситуаціями.

До відновлення залучений і міжнародний інженерний батальйон «Тиса», який був створений для запобігання та швидкого реагування на загрози повеней, а також надання кваліфікованої відповіді на наслідки стихій, що загрожують країнам Карпатського регіону.

Кабмін виділив з державного резервного фонду 672 млн грн на подолання наслідків повеней в західних областях України.

Нагадаємо, що через негоду протягом 22-24 червня утворилися паводки в Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській, Закарпатській та Тернопільській областях. В Івано-Франківській області загинуло троє осіб.

Станом на сьогодні у 180 населених пунктах залишаються підтопленими понад 3,8 тис. житлових будинків. Внаслідок повені зруйновано більш як 200 км автодоріг, 259 мостів та інших об’єктів.