Кого чекає повістка цієї весни - призов 2020З квітня стартує весняний призов 2020: Кого призвуть до армії та на який термін?

З 1 квітня 2020 року починається весняний призов громадян України до армії. Він триватиме до 30 червня 2020 року.

Про це йдеться у наказі військового комісара Дрогобицько-Бориславського об’єднаного районного військового комісаріату № 46 від 2 березня 2020 року «Про призов громадян України на строкову військову службу» Миколи Лисака, передає Д-НК.

Відповідно до наказу, явці на призовну дільницю Дрогобицько-Бориславського ОРВК для призову на строкову військову службу підлягають усі громадяни 2002 р.н. яким в період чергового призову виповниться 18 років, а також громадяни, які народилися у 2001-1993 роках, у яких закінчилась відстрочка від призову, або не призвані раніше на строкову військову службу за різних обставин.

Усі громадяни, які підлягають черговому призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути на призовну дільницю за адресою: м. Дрогобич, вул. Сагайдачного, 63 у встановлений час з документами, що зазначені в повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісток для призову на строкову військову службу зобов’язані прибути до районного військового комісаріату до 10 квітня 2020 р. відповідно, та мати при собі документи, які посвідчують особу.

Усі особи призовного віку, які підлягають черговому призову на строкову військову службу і тимчасово перебувають на території міст Дрогобича, Стебника, Борислава, Трускавця, смт. Східниця та Дрогобицького району зобов’язані негайно повернутися до місця постійного проживання та з’явитись у районний військовий комісаріат для проходження призовної комісії.

На підставі Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” керівники підприємств, установ, організацій, кооперативів та навчально-виховних закладів, незалежно від підпорядкування і форм власності зобов’язані відкликати призовників з відряджень для забезпечення своєчасного прибуття їх на призовну дільницю.

Громадяни, які ухиляються від призову і не з’являються за повісткою до військового комісаріату, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Зазначимо, Законом передбачено, що юнаки, які не мають вищої освіти будуть служити протягом 18 місяців, а для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра – 12 місяців.

У Міністерстві оборони України зазначають, що військовослужбовців-строковиків до виконання бойових завдань у районі проведення ООС не залучають.