літаки14 березня два важких транспортні C-17A Globemaster III (A7-MAC і A7-MAM) ВВС Катару прилетіли в Україну з Туреччини

Сьогодні два військово-транспортні літаки C-17A Globemaster III ВВС Катару (A7-MAC і A7-MAM) прилетіли в аеропорт «Бориспіль» з Сабіха Гекчен / Стамбул. За даними Bosphorusobserver.com, A7-MAC зайшов на посадку о 17:45, слідом за ним до Києва підлетів другий військовий літак — повідомляє Д-НК.

Поки офіційних даних про можливий вантаж, який доставили борти, немає. У ЗМІ висувають припущення, що масштабні важкі перевезення, швидше за все, пов’язані з турецько-українським оборонним замовленням. Може йтися про новітні безпілотники Bayraktar TB2.

транспортні літаки

Відзначимо, за програмою розвитку ЗСУ заплановано придбання 6-12 комплексів Bayraktar TB2 (тобто 6-12 станцій управління і 3-4 безпілотника на кожен комплекс).

«Україна планує отримати 48 безпілотників, які Міноборони планує поставити на озброєння у ЗСУ», — заявив гендиректор Укрспецекспорту Вадим Ніздря. Після війни в Нагірному Карабасі, де Туреччина підтримала Азербайджан, який повернув під свій контроль окуповані території, Анкара і Київ особливо інтенсивно почали нарощувати співпрацю у військовій сфері.

Німецька преса назвала це бажанням країн перешкодити Росії панувати на Чорному морі. За даними на кінець лютого, між Україною і Туреччиною було укладено понад 30 проектів в області озброєнь і авіації.