IT-компанії тікають з Білорусі в Україну на тлі масових протестівБританська IT-компанія перевела свій офіс з Білорусі в Україну через нестабільну внутрішньополітичну ситуацію

Масові протести в Білорусі викликають серйозні хвилювання в бізнес-середовищі. Британська компанія Godel Technologies

прийняла рішення про безстрокову евакуацію співробітників. А компанія Viber взагалі закрила офіс.

Про це повідомило видання dev.by, яке спеціалізується на IT-тематиці, передає Д-НК. Godel Technologies прийняла рішення про переведення частини співробітників в Україну «на невизначений термін», щоб убезпечити їх на тлі нестабільної внутрішньополітичної безпеки. «Рішення … було прийнято для мінімізації ризиків у зв’язку зі сформованою ситуацією в країні, а також відключенням Інтернету на кілька днів», — повідомив співробітник компанії Андрій Афанасенко. Він уточнив, що відключення владою інтернету паралізувало роботу Godel Technologies, чим принесло серйозні фінансові втрати.

IT-компанії тікають

Компанія повністю оплатила для своїх білоруських співробітників і членів їх сімей трансфер в Україну та проживання. Було відзначено, що можливий вивіз з країни і інших співробітників, якщо ситуація в Білорусі буде погіршуватися. Важливо відзначити, що розробник програмного забезпечення Godel Technologies має офіси в найбільших містах Білорусі, зокрема, в Мінську, Бресті, Гомелі, Вітебську та інших. У них працюють понад тисячу співробітників.

Свій офіс в Мінську закрила також всесвітньо відома компанія Viber. Всі співробітники переведені на віддалену роботу. У компанії відзначили, що причиною такого рішення стало забезпечення безпеки працівників на тлі масових протестів. У Viber не виключають, що можуть перестати інвестувати в Білорусь.