Туристичних магнітів Дрогобича більшає – для нікого не секрет, що місто Котермака відоме на увесь світ своєю сіллю, смачною ковбасою, знаними постатями та сакральними святинями.

Як пише ДМР, місто відкрите для туристів, яких постійно дивує цікавими екскурсіями та маршрутами, серед яких і Вечірня екскурсія вулицями Дрогобича, підйом на вежу Ратуші, селфі точки для вдалих фото тощо. А ще у місті діє Вуличний Музей, який постійно поповнюється новими експонатами та вказівниками. Так, турист може оглянути телефонну будку із діючим таксофоном, гасовий ліхтар та водяну колонку прямісінько на центральній площі Ринок, передає ДНК.

Щодо останньої – то облаштували її у 2020 році під час реконструкції головної площі міста. Колонка унікальна тим, що є постійно діючою, із неї можна напитись смачної дрогобицької води.

Прокладення у Дрогобичі водопроводу з якісною водою дало місту свого часу поштовх до розвитку. Тому встановлення цієї колонки не лише є доповненням експонатів «Вуличного музею», а є й згадкою про історію нашого підприємства – Дрогобицького водоканалу. Це оригінальна колонка авсрійської фірми «Hawle». Ця фірма є кращою в Європі і спеціалізується на виготовленні якісного обладнання для галузі водопостачання та водовідведення. Вода подається до колонки з водопроводу. За технічними характеристиками ця колонка може працювати як і в теплу, так і в холодну пору року, – зазначає керівник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала.

Включити до туристичних магнітів міста та розповідей гідів історичні довідки та цікаві історії про водопостачання Дрогобича та дивувати ними гостей – таку ідею цими днями напрацювали під час спільної зустрічі керівника КП «Дрогобичводоканал» Романа Шагали із керівником Управління культури та розвитку туризму Стасом Лециком, керівницею відділу креативних індустрій Яною Коник та керівницею Туристично-інформаційного центру міста Іриною Марків. Зустріч відбулася у КП «Дрогобичводоканал».

До слова, ця ініціатива виникла під час чергового експертного круглого столу мета якого – напрацювання Стратегії розвитку креативної економіки Дрогобицької громади.

За словами Романа Шагали – їхнє підприємство давно займається систематизацією історичних даних про підприємство та загалом про історію водопостачання міста. Видано і кілька унікальних буклетів та навіть дитячих оповідань для учнів міста про особливості водопостачання Дрогобича.

Окрім цього, на території підприємства діє кімната-музей, яка налічує цікаві артефакти – фрагменти першого водопроводу, засувки, перші лічильники тощо. Усі ці речі унікальні, як і історії про них. Тож є бачення включити до туристичних довідок гідів і історії про водопостачання міста. А також – у подальшому є намір сформувати туристичний маршрут, який демонструватиме експонати вуличного Музею, пов’язані із водопостачанням Дрогобича.

Планів чимало, впевнений їх усіх вдасться реалізувати. Наше підприємство має багату історію і безумовно заслуговує потрапити в поле зацікавленості туристів міста. Окрім цього, ми активно співпрацюємо із освітніми установами Дрогобича, які систематично відвідуємо із цікавими лекціями про воду, як правильно експлуатувати стоки та іншими корисними історіями. Усе рідне має бути пошанованим та вивченим, – додає Роман Шагала.