Грузія відкликає посла з УкраїниТбілісі відреагувало на призначення Саакашвілі

Грузія вирішила поки відкликати свого посла в Києві для консультацій через призначення колишнього президента

Міхеїла Саакашвілі на посаду очільника Виконавчого комітету реформ.

Про це 8 травня заявив міністр закордонних справ Грузії Давид Залкаліані, повідомляє Д-НК, з посиланням на офіційний Тбілісі.

За його словами, Грузія не розглядає питання про розрив дипломатичних відносин з Україною або перегляд стратегічного партнерства, але призначення особи, засудженого і розшукуваного грузинської судовою системою з боку стратегічного партнера, викликає питання.

«Зниження посади, запропонованої Саакашвілі і призначення його головою виконкому Національної ради реформ, свідчить про скептичне ставлення українського політичного спектра, його особистості. У той же час, на наш погляд, позиція Грузії як стратегічного партнера України була врахована. Проте, призначення людини, засудженої і розшукуваної грузинською судовою системою стратегічним партнером, ставить питання про рішення запросити пана Теймураза Шарашенідзе, надзвичайного і повноважного Посла Грузії в Україні, для консультацій в Тбілісі. Це крок в дипломатичній практиці, який в цьому випадку вказує на це певні проблеми в стосунках, і необхідні подальші кроки, щоб проконсультуватися з послом», — сказав міністр закордонних справ.

Президент України Володимир Зеленський увечері 7 травня призначив експрезидента Грузії та керівника Одеської області Міхеіла Саакашвілі головою виконавчого комітету реформ. Перемовини Міхеіла Саакашвілі з депутатами тривали кілька тижнів.