війна на кордоніСБУ перевірила інформацію про обставини незаконного затримання прикордонника і його контактів з ФСБ РФ

Співробітники Служби безпеки України задокументували факт незаконного затримання молодшого сержанта

Держприкордонслужби України представниками ФСБ РФ на адміністративному кордоні з тимчасово окупованою територією АР Крим, повідомляє прес-центр СБУ.

«Після цього представники російських спецслужб, використовуючи насильство і тортури, намагалися змусити українця зізнатися в нібито навмисному перетині адмінкордону з півостровом. Також ФСБ схиляла чоловіка до конфіденційного співробітництва для отримання інформації щодо організації бойових чергувань підрозділами Держприкордонслужби. Після «вибивання» і відеофіксації зізнань у нібито перетині кордону представники РФ доставили українського військовослужбовця до контрольного пункту «Каланчак», — йдеться в повідомленні.

СБУ перевірила інформацію про обставини незаконного затримання прикордонника і його контактів з ФСБ РФ.

У зв’язку з зазначеним СБУ рекомендує утриматися від поїздок в РФ і на тимчасово окуповані території. Також у відомстві нагадали, що відповідно до ч.2 ст.111 Кримінального кодексу України від кримінальної відповідальності звільняються громадяни, які на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників не здійснювали жодних дій і добровільно заявляли органам державної влади про свій зв’язок із ними і про отримане завдання.