карантин у школахЗа словами лікаря, показники коронавірусу в Україні прогнозовані, тому що у нас йде системне наростання першої хвилі

Коронавірус в Україні щодня б’є рекорди за кількістю нових випадків інфікування. Але восени ситуація погіршиться.

До кінця вересня школи, ймовірно, закриються через епідемію COVID-19, діти масово почнуть кашляти. А в листопаді в Україні може скластися ситуація, коли медикам доведеться вибирати, кого рятувати, а кого ні.

Про це розповів лікар-епідеміолог, керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Андрій Александрін. За його словами, показники коронавірусу в Україні прогнозовані, тому що у нас йде системне наростання першої хвилі.

«Крім того, у нас не працюють на запобігання поширенню COVID-19 — не працюють з контактними, не проводять епідеміологічних розслідувань в осередках, які не відправляють конкретних контактних людей на самоізоляцію або не тестується їх. Це і позначається», — сказав епідеміолог.

Александрін підкреслив, що далі ситуація буде погіршуватися, і особливо це буде відчутно в кінці жовтня.

«1 вересня діти пішли в школу. Дитяче населення не є групою ризику, але воно є рушійною силою розвитку гострих респіраторних захворювань. Коли у нас буде накладатися одне на інше, це буде погіршувати ситуацію», — додав він.

Також епідеміолог вважає, що вже через місяць школи масово закриватимуть на карантин.