За успішну евакуацію тварин з Миколаївщини, Андрія Ковча та Руслана Щербу нагородили орденами за благодійність та меценатство

Команда дрогобичан організувала порятунок тварин з колективного фермерського господарства «Авангард», розташованого у фронтовій зоні та зруйнованого в результаті ворожих обстрілів. Внаслідок проведеної операції з ферми було врятовано більше сотні корів. Як передає ДНК з посиланням на ДМР, тварин успішно доставили до Дрогобича та розмістили на базі комунального фермерського господарства «Тарком».Спецоперацію з порятунку тварин проводили заступник міського голови Андрій Ковч, ветеран АТО, уповноважена особа з питань запобігання корупції Руслан Щерба та радник міського голови Сергій Щербаков. Цьому передували чотири дні підготовки, ретельно продуманий план евакуації та тривалі пошуки перевізника. Ситуацію ускладнювало те, що попередня спроба вивезення тварин провалилась – ворог знищив два скотовози, вбив та поранив десятки тварин. Загинула також одна людина. Тому ніхто з перевізників не погоджувався на участь у такій ризикованій справі.

Незважаючи на підтримку ЗСУ, які допомогли дрогобичанам організувати кількагодинну «тишу» на території, – наприкінці спецоперації знову почались ворожі обстріли, що значно ускладнило роботу. Тварини були перелякані, частина з них – має осколкові поранення. Тому завантаження тварин в транспорт відбувалось хаотично.

Ми до останнього не знали точної кількості тварин, яких везли. Планували вивезти 120 голів, однак в результаті привезли ще більше. Частина з них потребує ветеринарної допомоги. На щастя, все пройшло успішно і ми встигли. Бо одразу по нашому від’їзду, ферму вчергове обстріляли.. – доповів під час понеділкової наради заступник міського голови Андрій Ковч.

В суботу вранці корови успішно доставили до Дрогобича. Тут, на базі комунальної ферми «Тарком», їм вже надають необхідну допомогу, аби тварини відновили здоров’я та почали знову давати молоко. А працівники фермерського господарства «Авангард» тепер можуть евакуюватись до безпечнішого місця. Так як досі, через свою відповідальність перед тваринами, вони не хотіли покидати ферму.

Сьогодні героїчний вчинок дрогобичан відзначив міський голова Тарас Кучма. Андрія Ковча та Руслана Щербу нагородили орденами за благодійність та меценатство.

Я розумів усю повноту відповідальності, відрядивши своїх людей на Миколаївщину. Не рядових працівників, а своїх заступників. Це був великий ризик. Але водночас, – вдалось зробити героїчну справу та провести успішну евакуацію тварин, а тепер врятуватись зможуть і люди, які працювали на фермі – наголосив міський голова Тарас Кучма.

Нагадаємо, на Миколаївщині точаться активні бойові дії. Село Українка більш ніж наполовину зруйноване ворожими обстрілами, а сама ферма розбомблена на 80%. Попри це тут залишалося багато великої рогатої худоби. А разом з ними – чимало людей, які дбали про тварин і не хотіли їх покидати.

Тепер миколаївські корівки житимуть на дрогобицькій фермі. Чимало з них швидко відновились. Однак деякі мають серйозні осколкові поранення та потребують тривалішої опіки і ветеринарного супроводу.

Про стан справ на підприємстві та здоров’я евакуйованих тварин будемо повідомляти додатково.