Повномасштабна війна росії проти України не просто змінила життя кожного українця, але зробила нас згуртованими та об’єднаними в прагненні подолати ворога й активно приступити до відновлення зруйнованих території та розбудови рідної держави.

Про українську мужність, героїзм, незламність, віру в краще та відбудову втраченого – новий проєкт Мережі захисту національних інтересів «АНТС» – документальний фільм «Сильні як земля». Проект створено за сприяння Міжнародного фонду «Відродження», передає ДНК.

Дрогобич став однією із чотирьох громад з усієї України, який відібрали для життєстверджуючого документального проекту та провели зйомки фільму. В межах зйомок було записано унікальні історії людей, які нині, в час війни, творять історію України та мужньо кожен на своєму фронті тримають оборону – хтось інформаційну, хтось медичну, хтось аграрну, хтось підприємницьку, хтось культурну чи освітянську.

Зокрема, місцем де завітала знімальна група у місті Котермака стала Дрогобицька солеварня – одне з найдревніших автентичних підприємств Європи. А також локації, де проходять реабілітацію військово полонені та волонтери, які їм у цьому активно сприяють.

У фільмі підкреслено значимість Дрогобицької солеварні – як підприємства, яке після знищення АртемСолі прийняло на себе удар по забезпеченню України сіллю та наростило потужності. А також розповідають історію жінки волонтера, яка сприяє у протезуванні військовим та їхній реабілітації.

Загалом, кожна записана історія у фільмі – унікальна, вразлива, душевна та викликає відчуття глибокої поваги й пошани до українців, які попри біль війни та численних втрат – відроджуються, живуть та творять майбутнє нашої держави.

«Сильні, як земля» – це документальний проєкт про людей, котрі попри наслідки війни, продовжують творити життя в Україні. Тримають тил, поки військові тримають фронт, відчуваючи особисту відповідальність за країну. Тут ми говоримо про війну не через біль та страждання, а демонструємо відродження людської сили, гідності та відбудови в умовах продовження війни. Це проєкт – про силу кожного з нас і про характер цілої нації, – розповіла авторка ідеї та продюсерка проєкту Анна Слюсаренко.

Також за словами Анни Слюсаренко – символічна і назва фільму. Її взяли із цитати однієї з героїнь документального проекту.

Ми вирішили нічого не вигадувати. І винесли в назву документального проєкту слова з щоденника жінки, котра пережила окупацію на Київщині в селі Перемога. «Ми українці, ми усе витримаємо. Ми сильні, як Земля». Для нас ця фраза з окупаційного щоденника прозвучала, наче мантра, яка наповнює силою, – додає Анна Слюсаренко.

Містами України у ці дні тривають презентації документального фільму. Запланований показ також і в Дрогобичі. На прем’єру будуть запрошені герої документальної стрічки та знімальна група проєкту «Сильні як земля».

Окрім цього документальну стрічку члени Мережі захисту національних інтересів «АНТС» активно демонструють у різних куточках світу з метою висвітлення правди про війну в Україні та заклику до допомоги українцям.