Бізнес релокує виробничі потужності з «гарячих точок» до Дрогобицької громади

Після повномасштабного вторгнення росії на українські землі, чимало міст в південно-східних на навіть центральних регіонах України опинились під ворожими обстрілами. Через близькість бойових дій чимало підприємств були вимушені переносити свої виробництва на захід України – зокрема і в Дрогобицьку громаду, інформує ДНК.

Дрогобицька міська рада активно сприяє релокації підприємств із «гарячих точок», створюючи для переміщеного бізнесу необхідні умови для відновлення виробництва.

Від початку воєнного вторгнення росії на українські землі, управлінням інвестицій та економічного розвитку було активовано роботу щодо об’єктів, які розміщені у нашій територіальній громаді, сформовано базу підприємств, які можуть бути використані під релокацію бізнесу.

У базі доступні виробничі приміщення від 100 кв. м до 10 000 кв. м, а також складські та адміністративні приміщення.

Ми вдячні місцевому бізнесу, який дозволив оцифрувати свої вільні виробничі приміщення, надав усю необхідну технічну інформацію, а також інформацію щодо наявних потужностей. Все це дало можливість сформувати інформаційну базу та задовольнити запити бізнесу, який зацікавлений у переміщенні свого виробництва у нашу громаду, – зазначає перший заступник міського голови Дрогобича Ігор Герман.

Відтак за час повномасштабної російсько-української війни, Дрогобицька громада отримала близько півсотні заявок на релокацію підприємств.

Станом на сьогодні управлінням інвестицій та економічного розвитку вже опрацьовано п’ятдесят предметних заявок від підприємств на релокацію. На кожну з них ми запропонували ряд пропозицій з виїздами на місце та оглядом запропонованих площ. Десять підприємств вже прийняли рішення про переміщення виробничих потужностей до нашої громади. Деякі з них вже облаштувались у нас та розпочали роботу, – розповів начальник відділу економічного розвитку та інвестицій Тарас Бачинський.

Окрім самої релокації, бізнес, який переїхав до нашої територіальної громади часто стикається і з іншими проблемами. Такими, як пошук житла для своїх працівників, потреба в кадрах та інші питання, пов’язані з комунальними службами.

Ми намагаємось допомагати релокованим підприємствам з вирішенням усіх питань, забезпечуючи їм комплексну підтримку, аби кожен бізнес, який обрав для переміщення саме нашу громаду, міг якнайшвидше відновити у нас свою діяльність, – наголошує Ігор Герман.