аварія на Чорнобильській АЕС26 квітня, у день пам’яті Чорнобильської трагедії, о 22:50 на телеканалі «1+1 Україна» покажуть документальну драму «Розщеплені на атоми».

Фільм містить документальні кадри, які були зняті в зоні відчуження, місті Прип’ять, в безпосередній близькості до атомного реактора, а також художню реконструкцію подій тих часів. Автором фільму є журналістка та телеведуча Світлана Усенко, пише ДНК.

Очевидці та учасники трагічних подій розкажуть про те, що насправді відбувалося під час катастрофи в перші дні ліквідації. Авторам фільму вдалося отримати унікальні матеріали судової справи щодо розслідування причин Чорнобильської катастрофи, які зберігалися в росії. Крім того, директор Чорнобильської АЕС вперше після багатьох років мовчання погодився на розмову з журналістами. 

Також стрічка розповість історію Людмили Ігнатенко, чий чоловік був одним з перших ліквідаторів пожежі на ЧАЕС. Через події тієї ночі жінка втратила все – коханого чоловіка, новонароджену дитину та дах над головою. Історія Людмили через декілька років після виходу драми “Розщеплені на атоми” на екрани лягла в основу культового серіалу «Чорнобиль» на HBO.  Інша сюжетна лінія розповідає про родину Калугіних – одну з тисяч подібних родин, які залишають помешкання у Прип’яті ще не розуміючи, що їхнє життя змінилось назавжди, а шляху назад не буде ніколи.

Картинка “Розщеплені на атоми” отримала премію «Телетріумф» у номінації “Документальний фільм/серіал”, “Дизайн програми”, “Режисер документального фільму/серіалу”.

Не пропустіть фільм «Розщеплені на атоми» 26 квітня о 22:50 на телеканалі «1+1 Україна».