У час війни важливо дбати про ментальне здоров’я дітей

Адже щоденні стреси від новин про військову агресію, біль втрат та розчарувань накладають свій відбиток і на дитячу психіку, передає ДНК. Допомогти дітям військовослужбовців подолати певний психологічний стрес та відволіктись від непростих реалій сьогодення допомагають на групових заняттях із фото-арт терапії. Їх проводять фахівці Психологічної служби Дрогобицького міського центру соціальних служб у партнерстві з Громадською організацією «Обʼєднання добровольців».

Так, у ці дні відбулось чергове заняття для дітей військовослужбовців у Дрогобицькій бібліотеці для дітей. Під час заходу – діти творили, малювали та спілкувались із психологом, пише ДМР.

Інтерактивні завдання сприяли їхньому самовираженню та покращенню комунікації між всіма учасниками, а також стабілізації емоційного стану дітей.

Спільно із психологами діти під час заняття говорили про стрес та його вплив на організм, реакції на стреси війни, вивчали різні техніки самодопомоги, практикували вправи на опрацювання негативного досвіду, вчились допомагати собі та своїм друзям, повертали контроль над власними спогадами та емоціями. А також створили творчі роботи.

Фахівці стверджують – діти здобули цінний досвід та отримали максимально позитивний заряд від творчих занять та психологічної підтримки від психологів.

Додамо, творчі заняття мають цілий ряд корисних аспектів. Вони важливі для тренування уяви, пам’яті, усного рахунку, а також сприяють соціальній адаптації дітей, пробуджують різні почуття й емоції, розвивають різноманітні вміння, допомагають впоратися з тривожністю та збудженням.