День Соборності України22 січня – День Соборності України. Як відзначають це свято дрогобичани?

22 січня в Україні відзначають 102-річницю Дня Соборності України.

Саме цього дня 1919 року тисячі людей зібрались на Софіївському майдані у Києві, аби здійснити віковічну мрію, якою жили і за яку століттями вмирали українці.

Рівно о півдні цього 22 січня було проголошено про об`єднання УНР і ЗУНР. Вперше за багато століть українські землі воз`єдналися – Західноукраїнська Народна Республіка та Наддніпрянська Україна. Україна постала на карті світу єдиною і соборною державою.

Ідея, що таке соборність, стала орієнтиром для подальшої боротьби за незалежність від СРСР. У пам`ять про Злуку день 22 січня 1990 року українці організували «живий ланцюг». Участь у акції взяли мільйони людей з Києва до Львова. Від того часу ідея проведення «живого ланцюга» стала доброю традицією. Такі акції влаштовують щорічно в різних куточках України, а в Києві 22 січня прийнято подібним чином «з’єднувати» два береги Дніпра – лівий та правий.

Святкові заходи 22 січня проходять по всій Україні, а також за кордоном.

У зв’язку з карантином, цьогоріч більшість заходів відбувається онлайн. У Дрогобичі відбувається Онлайн флешмоб до Дня Злуки, ініційований відділом молодіжної політики, сім’ї та спорту ДМР. Також відділом і закладами культури та мистецтв підготовлено низку тематичних публікацій.

Всіх охочих запрошують до участі.

Зі святом, українці!