ЦВКЦентральна виборча комісія припинила п’ять ініціатив всеукраїнського референдуму

Як повідомляє Д-НК з посиланням пресслужбу секретаріату комісії планувалося організувати збір підписів виборців для винесення низки питань на народне голосування.

14 травня комісія зареєструвала п’ять ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою. На голосування планували винести такі питання:

  • «Чи підтримуєте Ви пропозицію, щоб газ, який видобувається на території України, постачався громадянам України з метою використання у побутових потребах та державним і комунальним підприємствам, установам і організаціям за ціною, яка включає ціну його видобутку та надбавку до ціни видобутку не більше ніж 30 відсотків?»
  • «Чи підтримуєте Ви можливість продажу земель (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення в Україні?»
  • «Чи підтримуєте Ви продаж об’єктів стратегічної власності України?»
  • «Чи підтримуєте Ви легалізацію грального бізнесу в Україні?»
  • «Чи підтримуєте Ви легалізацію наркотику марихуана в Україні?»

Комісія встановила строк збору підписів виборців під цими ініціативами 90 днів — з 15 травня до 12 серпня 2021 року включно. Проте необхідні документи до комісії не надійшли. Відтак, комісія припинила такі ініціативи.

ЦВК також взяла до уваги, що повноваження офіційних спостерігачів всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, акредитованих комісією, припиняються із зупинкою такої ініціативи.

8 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон про всеукраїнський референдум.