Cкільки українців готові зробити щепленняПонад половина українців готова зробити щеплення від коронавірусу, однак це за умови, що вакцина буде безкоштовною

Про це свідчать результати опитування, проведеного 28-30

листопада соціологічною групою «Рейтинг», передає Громадське.

Так, 55% опитаних готові особисто зробити щеплення від коронавірусу, якщо вакцина буде безкоштовною, 40% — не готові.

А ось якщо вакцина буде платною, охочих зробити щеплення менше — 35%, а 57% не будуть робити її у такому випадку.

Соціологи також зазначають, що прихильників безкоштовного вакцинування від коронавірусу більше серед людей старшого віку, мешканців сіл, а платного — серед молоді й жителів Києва.

«Рейтинг» опитав 2 500 респондентів старше 18 років в усіх областях, крім анексованого Криму та тимчасово окупованих територій Донбасу. Для цього соціологи застосували випадкову вибірку мобільних телефонних номерів.

Метод опитування: CATI — телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%.

Ситуація з вакцинами

Україна бере участь у Глобальному механізмі з доступу до вакцин від COVID-19 — COVAX. У його межах ми отримаємо безкоштовно 8 мільйонів доз, тобто на 4 млн населення. Крім цього, у МОЗ напередодні заявили, що Світовий банк виділить Україні на закупівлю вакцин 100 млн доларів.

Найбільш реальними претендентами поки є вакцина від американської компанії Moderna та препарат від Pfizer і BioNTech (США і ФРН відповідно). Остаточно вони ціну не називали, але є попередні розрахунки компаній. Проблема ще в тому, що одній людині необхідно дві дози.

Так, німецько-американську вакцину вказані компанії попередньо погодились продавати уряду США дві дози за 39 доларів. Moderna називала попередню ціну у 25-37 доларів за одну дозу.