ціна на соняшникЗа останні три дні ціни на соняшник виросли ще на 800-1000 грн/т до 12800-13400 грн/т з поставкою на завод

Низька врожайність соняшника на півдні України, а також тривале зростання цін на соняшникову олію продовжує

активно підіймати закупівельні ціни на соняшник.

Про це повідомляють аналітики української зернової біржі ГрейнТрейд, пише Д-НК.

Таке невпинне зростання цін на соняшник пов’язане із затримкою збирання та стримуванням продажів насіння з боку фермерів, а також тривалим стрімким подорожчанням соняшникової олії на світовому ринку попри стабілізацію і невеликий відкат на ринку пальмової та соєвої олії.

Основною причиною ситуації, що склалася на старті 2020/21 МР є інтенсивне зростання цін на соняшникову олію як в Україні, так і в Росії під впливом негативних агрокліматичних умов.

При цьому на тлі активного експорту продукту за підсумками 2019/20 МР в Росії сформувалися рекордно низькі запаси, які оцінюються аналітиками агентства всього лише в 43,8 тис. тонн, що на 67% нижче за показник попереднього сезону. Відповідно, кількість пропозицій соняшникової олії для експорту в РФ обмежена, і ціни в основному є декларативними.

Відзначимо також, що, згідно з оцінками аналітиків ІА «АПК-Інформ», в 2020/21 МР експорт соняшникової олії з України може становити близько 6,2 млн тонн (-6% до показника сезону-2019/20), а з Росії – 3,8 млн тонн (-8%).