чартер з заробітчанамиАвіакомпанія МАУ через заборону української влади скасувала рейс до Лондона

Люди мали летіти на роботу до Англії. Вони вже чекали на виліт в аеропорту «Бориспіль».

Як повідомила пресслужба МАУ, рейс скасували в останній момент через рішення Державної авіаційної служби. передає Д-НК.

«Рейс мав виконуватися сьогодні, 29-го квітня, о 12:40 і був організований для доправлення до Великої Британії на роботу українських громадян, які мають довгостроковий контракт з роботодавцем за кордоном», — заявила пресслужба компанії.

Скасований чартер
Напереодні міністр закордонних справ України заявив, що Україна не буде допомагати організовувати чартери з українськими заробітчанами.

Компанія МАУ каже, що чартер організували на замовлення роботодавця, який завчасно забезпечив українських громадян довгостроковими контрактами.

Заборону авіаційної влади України МАУ отримала за дві години до запланованого часу вильоту.

«Пасажири рейсу — мешканці різних регіонів України, які діставалися до столичного авіаційного вузла в умовах відсутності будь-якого регулярного наземного пасажирського сполучення — наразі перебувають в терміналі Міжнародного аеропорту «Бориспіль», — повідомила пресслужба.

У МАУ кажуть, що чули вчора заяви влади про нелогічність чартерів для заробітчан, але до ранку жодних офіційних вказівок та документів з цього приводу не отримували.

Позиція уряду
Україна не буде сприяти організації спеціальних рейсів до ЄС з українськими працівниками, сказав напередодні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Перед тим західні дипломати почали жалітися, що Київ забороняє чартерні рейси із заробітчанами до скандинавських країн.

«Я в курсі проблеми. Дійсно, звернення (західних країн. — Ред.) є. Але ми в Україні керуємося насамперед міркуваннями безпеки і здоров’я наших громадян. В умовах поширення пандемії будь-яка подорож — це наражання на небезпеку захворювання, особливо коли ця подорож здійснюється літаком», — сказав міністр Кулеба.

Перед тим прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що через пандемію сотні тисяч людей повернулись до України, і було б корисним залишити їх працювати в Україні.

Тим часом, у прикордонній службі пояснили ВВС News Україна, що жодного розпорядження про обмеження виїзду українців за межі України немає.

Громадяни можуть виїздити через відкриті 19 пунктів пропуску на сухопутному кордоні.

Через пандемію коронавірусу в Україні припинили міжнародне повітряне сполучення. Більшість рейсів, які все ж відбуваються, — це повернення українців додому та повернення іноземців до своїх країн.