Офіс ЗеленськогоЖурналіст Юрій Бутусов звинуватив найближче оточення президента Володимира Зеленського в «зачистці» вищих ешелонів влади на користь ворога

Останнім часом з Нацбанку, Головного управління розвідки і

НАБУ почали прибирати прозахідних керівників. Ймовірно, мова йде про планомірну спецоперації. Таку думку висловив головний редактор «Цензор.Нет», громадський діяч Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook, передає Д-НК.

«Росія усуває вплив США в керівництві України руками оточення Зеленського», — написав журналіст. До цього процесу він відніс призначення люструвати Руслана Демченка головою комітету з розвідки. Він змінив на цій посаді проукраїнського Олексія Данилова. На думку журналіста, саме Демченко може бути причетний до зриву спецоперації із затримання 28 «вагнеровцев».

Під «зачистку», зі слів Бутусова, потрапили також глава Нацбанку Яків Смолій і керівник Головного управління розвідки Міноборони Василь Бурба, які користувалися підтримкою Заходу. «Жертвою» цієї спецоперації, вважає журналіст, став і директор НАБУ Артем Ситник, призначення якого КСУ визнав «неконституційним».

Паралельно з цим, главою української делегації на мінських переговорах призначають Леоніда Кравчука, а його заступником — відомого своїми проросійськими поглядами Вітольда Фокіна. Крім цього, ще один люстрований чиновник Олег Татаров стає заступник голови Офісу президента з питань правоохоронних органів.

Бутусов зазначив, що цей персонаж вельми близький до соратника Януковича Андрія Портнова, який також не приховує своїх проросійських поглядів. «Офіс Зеленського зробив скоординовану атаку на вплив США в Україні, і домігся суттєвого послаблення цього впливу», — висловив думку журналіст. Він упевнений, що за цією «атакою» стоїть Москва, так як зроблена вона руками проросійських сил.

Призначення Демченко Бутусов назвав «абсурдом», зазначивши, що даний чиновник сьогодні відповідає і за переговори з Москвою, і за розвідоперації проти РФ. «Зеленський сам позбавив себе можливості отримувати об’єктивну інформацію», — зазначив журналіст. Він нагадав, що Демченко був одним з розробників Харківських угод 2010 року, які дозволили розміщення військ РФ в Криму і через 4 роки привели до анексії українських земель.

Звинуватив Бутусов його також в наданні неправдивої інформації про війну Зеленському. У серпні 2019 го через це трапився скандал, коли Генштабу і ОБСЄ довелося публічно спростовувати звинувачення, що нібито ВСУ провокують обстріли. Після цього Зеленський не став звільняти чиновника, а, більше того, зробив його найближчим радником з нацбезпеки.

«Моя думка. Руслан Демченко — це російський агент в українській владі. Ті, хто призначив Демченко на такий високий пост — це люди, які або є російською агентурою, або направляються російською агентурою як повні невігласи в питаннях оборони і безпеки», — констатував Бутусов.