Сьогодні, 25 липня, близько другої години ночі до поліції надійшло повідомлення, що у одній із установ виконання покарань Рівненщини засуджені бунтують, нищать майно та влаштували пожежу у приміщенні. 

Як інформує відділ комунікації поліції Рівненської області, займання оперативно ліквідували пожежники ДСНС та співробітники виправної колонії.

За попередньою інформацією, масові заворушення ініціювала частина засуджених, яких евакуювали на Рівненщину з іншої області.

Слідчі відділення поліції №1 Вараського РВП за процесуального керівництва Вараської окружної прокуратури внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 294 (масові заворушення), ст. 392 (дії, що дезорганізують роботу установ виконання покарань) КК України.

Ситуація наразі контрольована, на місці події працює слідчо-оперативна група, керівництво відділення поліції №1, керівництво ГУНП, Рівненської обласної і Вараської окружної прокуратур, представники Мін’юсту та департаменту виконання покарань.

Наразі у кримінальних провадженнях тривають першочергові слідчі та процесуальні дії.

Як інформує Рівненська обласна прокуратура, бунт стався у Полицькій виправній колонії. Встановлено також, що в’язні забарикадувалися у житловій зоні закладу та не допускали персонал, вибили вікна та пошкодили меблі у житлових бараках, влаштували пожежу у карантинному приміщенні та їдальні. 

За попередньою інформацією, порушення ініціювала частина засуджених, яких евакуювали на Рівненщину із Запорізької області.

На даний час у кримінальних провадженнях тривають першочергові слідчі та процесуальні дії, встановлюються всі обставини події та причетні до них особи. Вирішується питання їх ізоляції від інших засуджених.