Станиця ЛуганськаДекілька місяців тому представники так званої «ЛНР» перейшли міст у Станиці Луганській й під виглядом СЦКК чергують на підконтрольному Україні березі

Про це йдеться у матеріалі BBC Україна.

«За Мінськими угодами, лінія розмежування тут (у Станиці Луганській — ред.) проходить через середину річки Сіверський Донець, а відповідно — і через середину мосту. У 2015 році частина цього мосту була підірвана. А п’ять місяців тому тут розвели війська й почали ремонт зруйнованої ділянки. Відремонтована секція перебуває ще над українським берегом. Далі міст проходить над Сіверським Донцем й виходить вже на контрольовану „ЛНР“ територію», — зазначають у ЗМІ.

Міст є стратегічним, адже через нього проходить єдиний на Луганщині шлях з невизнаної «ЛНР» на підконтрольну Україні територію. Вказано, що коли влітку від мосту відвели війська і він став нейтральною територією — на ньому залишилися офіцери з української частини СЦКК і представники самопроголошеної «ЛНР» — під виглядом тієї ж СЦКК.

Однак Україна не визнає її «ЛНРівську» частину з грудня 2017 року, коли звідти вийшли російські офіцери. Утім, це не зупиняє «представників ЛНР у СЦКК» від того, щоб проводити огляд на нейтральній частині мосту. Навіть більше, перебувають вони не в центрі мосту, а одразу біля відремонтованої ділянки, яка знаходиться на правому, «українському» березі. Таким чином «ЛНР» фактично пересунули лінію розмежування десь на 100 метрів і мають символічну присутність на іншому березі Сіверського Донця.

Також зазначається, що представники «ЛНР» ходять в камуфляжі російського зразка й синіх касках «СЦКК», спостерігають за потоком людей й час від часу щось говорять у рації. Вони можуть робити зауваження людям, що перетинають міст, вимагати якісь документи і «дозволи ЛНР» та забороняти зйомку на своїй частині.

Нагадаємо, міст в Станиці Луганській відкрили 20 листопада за участі президента України Володимира Зеленського.