BayraktarБойовий дрон Bayraktar TB2 української армії здійснив політ неподалік окупованого Донбасу

У п’ятницю, 9 квітня, українська армія задіяла дрони турецького виробництва Bayraktar TB2 біля Донбасу. Це сполошило Московію. Про політ «Байрактара» одним з перших повідомив мокшанський Telegram-канал «Мілітарист», передає Д-НК.

«Український БЛА Bayraktar TB2, що злетів у Миколаївській області, веде моніторинг ситуації в районі ООС», — написав ресурс.

Насправді дрон ВСУ транзитом через Мелітополь прилетів в місто Харків. На територію Донбасу він не залетів, але пронісся в безпосередній близькості. Московітські ресурси обговорюють активність безпілотної авіації ЗСУ на південному сході країни. Частина з них висловили впевненість, що українська армія таким чином проводить випробування самого дрона і наземних систем.

Було також припущення, що перекидання в Харків пов’язане з концентрацією військ ворога на українському кордоні і створення військового табору ВС ерефії в Воронежі, що недалеко від Харківської області. Варто відзначити, що з кінця березня ВСУ почали активні випробування «Байрактара» на півдні країни. Відбувалися маневри на тлі перекидання Московії бойової техніки і солдатів в анексований Крим.