вакцина від віруса61% опитаних українців не готові робити щеплення проти COVID-19 через недовіру до вакцини

Про це свідчать дані опитування «Ставлення українців до вакцинування і можливого карантину. Березень 2021», проведеного Київським міським інститутом соціології, повідомляє Суспільне.

Лише 33% опитаних готові робити щеплення у найближчі місяці, 61% – не готові. Головна причина небажання робити щеплення – недовіра до вакцини, яку висловили сумарно 54% тих, хто не готовий вакцинуватися.

Поряд з тим, 45% респондентів позитивно ставляться до першочергової вакцинації публічних осіб і політиків. Негативно дану ініціативу оцінили 25% опитаних.

Найбільшу готовність вакцинуватися висловили жителі західних регіонів та представники старшої вікової групи. Жителі Сходу та молодь вказали значно меншу довіру до вакцинації.

Довідка. Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted  telephone  interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України — АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 2014 інтерв’ю. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1.1) не перевищує: 2.4% для показників, близьких до 50%, 2.1% для показників, близьких до 25%, 1.5% — для показників, близьких до 10%, 1.1% — для показників, близьких до 5%.