СШАПрезидент США Джо Байден видав розпорядження, яке оголошує надзвичайну ситуацію у країні у зв’язку з діяльністю Росії

Про це йдеться в листі президента Конгресу, опублікованого Білим домом.

«Я видав указ про національну надзвичайну ситуацію у зв’язку з нетиповою і надзвичайною загрозою національній безпеці, зовнішній політиці та економіці США, яку становлять певні шкідливі зовнішні дії уряду Росії», – сказано у листі.

Як зазначив Байден, розпорядження видане відповідно до Закону про міжнародні надзвичайні економічні повноваження. До цієї заяви додано повідомлення про введення нового пакета санкцій проти Росії.

Як приклад дій РФ  Байден назвав спроби РФ вплинути на вибори у США та їхніх союзників, зловмисну кіберактивність проти США і їхніх союзників, заохочення і використання транснаціональної корупції для впливу на іноземні уряди, підрив безпеки у країнах та регіонах, важливих для безпеки США, і порушення усталених принципів міжнародного права, зокрема поваги до територіальної цілісності держав.

Як повідомляли, 15 квітня Сполучені Штати оголосили про нові санкції щодо Росії за втручання у вибори і зловмисну ​​кібердіяльність.

Під санкції потрапили 6 російських технологічний компаній, які допомагали у хакерських атаках проти США російським спецслужбам та 32 юридичних та фізичних осіб, які намагались вплинути на вибори президента США у 2020 році, та здійснювали інші акти дезінформації, 8 фізичних та юридичних осіб, які пов’язані із окупацією Криму та репресіями на півострові. Також з країни висилають 10 дипломатів РФ.