відповідь дурнюУ ході переговорів глави Держдепу США Ентоні Блінкена з Лавровим головною темою стала Арктика, а не Україна

19 травня відбулася перша зустріч держсекретаря США Ентоні Блінкена з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим. Головною темою їх розмови була не Україна, що є поганим сигналом для Києва. З такою заявою виступив колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі телеканалу «еспресо», передає Д-НК.

Він висловив упевненість, що Білий дім обрав проти Кремля стратегію «батога і пряника». «Батіг» у вигляді слів про «вбивцю» і санкцій змінюється «пряником» — телефонною розмовою президентів, зустріччю Блінкена і Лаврова. «Де наше місце в цій стратегії? (…) У наших друзів є свої і глобальні інтереси. Ніхто, крім нас, про нас не буде піклуватися!» — підкреслив Клімкін.

Він звернув увагу на те, що, судячи за повідомленнями західних ЗМІ, головною темою бесіди Блінкена і Лаврова була Арктика. Вашингтон хвилює військова активність Росії в даному регіоні, яка може обернутися повним захопленням територій. «Чи можуть вони розміняти її (ситуацію в Арктиці — ред.) На Україну? Відповідь — ні. Але чи можуть бути досягнуті домовленості про припинення важливих для нас процесів на паузу? Вважаю, що так», — сказав екс-міністр України.

Таким «завмерлим» процесом, з його слів, може стати рух України в НАТО.