квартири у Дрогобичі  

Дрогобиччина — новини краю

Інформаційний портал Дрогобицького району

Наша мета – Польща

Всі статті автора

співпраця з Польщею - ТрускавецьВ жовтні у Ґданську (Республіка Польща) проходив Міжнародний Конгрес «Смарт Метрополія» («Smart Metropolia»), участь в якому взяла і делегація з курортного Трускавця

Що це за подія і що на ній робили трускавчани, розповідає нам генеральний директор готельно-курортного комплексу «Карпати» Лев Ярославович Грицак.

Леве Ярославовичу, скільки часу трускавецька делегація перебувала в Польщі і яка була мета візиту делегації?

— До Ґданська з Трускавця нас поїхало кілька чоловік – представники ГКК «Карпати», а також лікар з Міжнародної клініки відновного лікування професора Володимира Козявкіна Тарас Волошин та директор пансіонату «Алексік» Ігор Михаць. Ініціатором та організатором поїздки виступила Громадська спілка «Об`єднання оздоровчих закладів «Курорт Трускавець», яку мені довірили очолювати. На презентації, яка проходила 22-24 жовтня, були представлені також санаторії «Шахтар» та «Перлина Прикарпаття», готель-ресторан «Дворик Лева», відпочинковий комплекс «П`ятий океан», пансіонат «Едельвейс».

Три дні активної роботи за сприяння Генерального консульства України в Ґданську дали свій результат – закладено фундамент міцної та надійної співпраці з нашими польськими партнерами, створено базу для подальшої співпраці, у тому числі і на майбутньому Туристичному ярмарку, який проходитиме в Польщі в квітні 2015 року.

Наскільки мені відомо, в Ґданську було презентовано курорт Трускавець?

— Саме так. Нами було підготовлено відповідні матеріали, які в значній мірі зацікавили наших польських партнерів. Це і відеоматеріали, і друкована продукція, і інше. Участь в Міжнародному Конгресі «Smart Metrpolia» брали участь не тільки поляки та українці, але й представники Голландії, Великобританії, Німеччини, Фінляндії та інших європейських країн. Тож є надія, що інформація про Трускавець пошириться ще й за межі Польщі.

Окрім загальної інформації про наш курорт, відпочинок та лікування в ньому бажаючі могли отримати й інформацію про окремі заклади Трускавця.

А де проходили всі ці заходи?

— В одному з найбільших виставкових центрів Польщі, у ґданському АмберЕкспо. Саме тут ми й підготували наш виставковий стенд за сприяння Генерального консула України в Ґданську Мирона Янківа, який нам дуже допоміг. Якби не Мирон Дмитрович, то навряд чи така поїздка взагалі б відбулася…

Чи в програмі Міжнародного Конгресу окрім презентації курорту та організації виставкового центру були передбачені якісь особисті зустрічі?

— Так, звичайно. Вже в перший день перебування в Ґданську ми мали зустріч в Генконсульстві України з директором Туристичного Ярмарку в АмберЕкспо Доротою Солохевич та відповідальною за закордонну співпрацю Департаменту господарського розвитку міста Ґданська Віолеттою Димарською. Окрім того пройшли робочі зустрічі з представниками Варшавського медичного університету, туристичних фірм, Департаменту з соціальних питань. Представник Клініки професора Козявкіна здійснив візит в воєводську клініку ревматології в Сопоті. Було й ряд інших цікавих зустрічей з досить впливовими людьми. На честь нашої делегації було дано урочистий обід.

Чи Ви дійсно вважаєте, що поляки з-під німецького кордону готові їхати до Трускавця?

— Парадокс полягає в тому, що з цього регіону Польщі може до нас їхати більше людей, ніж навіть з-під українсько-польського кордону. Помор`я (Ґданськ, Ґдиня, Сопот) – це одна з найрозвиненіших частин Польщі, а отже і найбільш заможна. Коли поляки глянули на наші ціни, то вони назвали їх досить «атракційними», що значить не просто прийнятними, а привабливими. Поляки – люди практичні і розуміють, що проживання, відпочинок, лікування та харчування за суму в 150-170 злотих з однієї особи за добу – це хороша пропозиція. А зваживши на той факт, що ціни на відпочинок у Трускавці не зростають, а навпаки знизилися, то вірогідність того, що поляки їздитимуть саме до нас, досить велика.

Гадаю, що сприятиме збільшенню кількості поляків, які їхатимуть з Ґданська та Помор`я до Трускавця і той факт, що тричі на тиждень курсує прямий автобус «Ґданськ – Трускавець (і в нас, і в поляків він відправляється з автовокзалу, в Ґданську з вул. 3 Травня, 16). Я не бачу причин, чому поляки мали б не обирати Трускавець, а якийсь інший курорт.

Щоправда, були зауваження і запитання, чи і далі Трускавець – такий собі занедбаний курорт радянського зразка. Але коли вони подивилися відеоматеріали, то відразу змінили свою думку. Як сказав один з тамтешніх туроператорів, вони навіть не очікували, що в Україні є такі можливості та такі вигідні пропозиції, які пропонує курорт Трускавець.

До речі, нами було запрошено на відпочинок до Трускавця проректора Вищої Школи Туризму і Готельного Бізнесу в Ґданську професора Мирослава Борущака та ще кількох впливових осіб, щоб вони особисто мали змогу переконатися, що ж насправді являє собою наш славний курорт Трускавець.

Леве Ярославовичу, чи вважаєте, що поїздка до Ґданська є вдалою?

— Безперечно, я дуже задоволений тим, що нам вдалося там зробити. Ми мали можливість оглянути це гарне поморське місто, зустрілися з цікавими людьми, побачили багато нового. Телеканали TVP Gdańsk та PomorskaTV підготували відеосюжети про Трускавець, провели ми і зустріч з представниками тамтешніх друкованих та електронних засобів масової інформації.

В час, коли у Трускавці різко зменшилася кількість відпочивальників з пострадянського простору, потрібно переорієнтовуватися на європейського клієнта, а Польща – наш найближчий європейський сусід. Тому зараз наша мета – Польща: зацікавити поляків, показати їм Трускавець, його можливості, розповісти про властивості наших цілющих вод, пригадати ті часи, коли Трускавець був оздоровницею № 1 у Польщі. Я почав це робити ще в часи, коли був міським головою Трускавця, ми встановлювали партнерські стосунки з польськими містами, налагоджували ділові контакти, хоча тоді ситуація з кількістю відпочивальників у Трускавці була значно кращою, ніж зараз в зв’язку з відомими політично-військовими подіями.

Хоча варто одразу зауважити, що ця робота повинна бути систематичною, тому однією поїздкою до Ґданська ми, ясна річ, не обмежимося.

Дякую за розмову.

Спілкувався Володимир Ключак

 

      Ви володієте цікавішою інформацією на тему, радо розмістимо її на ресурсі,
наша скринька: 2drogobych@gmail.com
Обов'язкові для заповнення - лише поле "Ім'я"

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.