квартири у Дрогобичі  

Дрогобиччина — новини краю

Інформаційний портал Дрогобицького району

Розвиваючі ігри та програми для дітей

Сьогодні важко знайти дитину, в житті якої відсутні гаджети. Йому ще немає і 2 років, а він вже на «ти» з планшетом, знає, як включити потрібну програму і легко орієнтується в «меню». Це може лякати багатьох батьків, але варто повністю оберігати чадо від спілкування з технікою, коли світ вже так глибоко ступив у прогрес. Було б правильніше скористатися інтересом нащадка до пристроїв і зробити «шкідливий» проведення часу з гаджетами корисним для його розвитку.

Діти грають на планшеті

У першу чергу будь-яку лякає маму шкода, яку приносить комп’ютер дитині. Дійсно, якщо чадо цілими днями «зависає» з гаджетом, ні про який розвиток говорити не можна. Щоб здоров’я дітей (психічна і фізична) було в гармонії з екраном монітора потрібно дотримуватися як мінімум дві умови.

По-перше, використання програм має бути в доважок до основним заняттям, а не замінювати їх. Краще, щоб матеріал, який ви розбираєте з чадом, лише закріплювався розвиває додатком. При цьому необхідно не просто залишати дітей наодинці з корисною грою ось тут, а бути з ними поруч, допомагаючи і роз’яснюючи незрозуміле.

По-друге, стежте за часом, який дитина проводить за комп’ютером, і тим, як він сидить. У віці 3 років допустимо грати не більше 20 хвилин, перериваючись на невеликий відпочинок. При цьому оченята дітей повинні бути не ближче 50 см від екрану, кисті розташовуються на одному рівні з ліктями, суглоби – під прямим кутом.

Про користь ігор

Дивно, але вже з 1,5 років спілкування з комп’ютером може допомогти в розвитку дітей. Для таких самих маленьких, «хакерів» придумані спеціальні програми – «стучалки». Під час гри дитина б’є пальчиками по клавіатурі, і на потухшем екрані з кожним ударом з’являється зображення.

Малюк розбирається в планшеті

Таким чином відбувається розвиток моторики дітей і приходить розуміння причинно-наслідкових зв’язків: натиснув – з’явилася картинка. Також можна організувати показ демонстраційних матеріалів у вигляді презентацій, що сприяє розвитку мови маляти.

З 3 років можна грати і в справжні комп’ютерні ігри, в яких мультиплікаційні персонажі та казкові герої допоможуть малюкові засвоїти поняття, познайомлять з особливостями навколишнього світу, формуючи пізнавальну мотивацію. Інтерактивні ігри дозволяють розвинути довільну пам’ять, логіку, увагу і мислення.

Ігри підбираються з урахуванням віку, можуть бути розважальними або розвивають, являти собою диск з програмою або онлайн-додаток.

Кращі навчальні програми

Спочатку про тих іграх, які встановлюються на комп’ютер. Розібратися в асортименті програм для дітей 3 років досить складно, адже важлива не тільки барвистість, на яку звертають увагу батьки, але і навчальна наповнення гри.

Маленький шукач. Це ціла серія дисків, кожен з яких призначений різним віком гравців – від найменших до підлітків. Історія для дітей 3 років відбувається в ляльковому театрі. За допомогою загадок і головоломок дошкільник вправляється у віршуванні, осягає ази математики (класифікація, порівняння та ін), розвиває творчі здібності, кмітливість, навчається читання.

      Ви володієте цікавішою інформацією на тему, радо розмістимо її на ресурсі,
наша скринька: 2drogobych@gmail.com
Обов'язкові для заповнення - лише поле "Ім'я"