новини Борислава - ДрогобиччинаОчевидці розповідають, що нафтовий фонтан сягав висоти 10 метрів.

Викид нафто-газової суміші стався у Бориславі. Він виник 3 вересня у провулку Тихий на нафтовій свердловині № 500. Очевидці розповідають, що нафтовий фонтан сягав висоти 10 метрів. Аварія на сведловині виникла під час підйому насосно-компресорних труб. Через викид нафто-газової суміші у провулку Тихий забруднено територію нафтової сведловини, площею 50 кв.м. На щастя, люди у наслідок цієї аварії не постраждали.

Інформацію про цю аварію оприлюднили працівники відділу надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Бориславської міської ради.

Наслідки цієї надзвичайної ситуації ліквідовувала аварійна бригада НГВУ «Бориславнафтогаз». Найперше спеціалісти локалізували площу розтякання нафти, далі територію обробили біодеструктором нафтових забруднень, посипали дерев’яною стружкою та за деякий час зібрали її. За повідомленням посадовців НГВУ «Бориславнафтогаз», на сьогодні наслідки аварії повністю ліквідовані.

Додамо, що викиди нафто-газової суміші у Бориславі — це надзвичайні ситуації, що виникають періодично. Особливо непроста ситуація виникла у місті нафтовиків рік тому, коли після викиду по вул. Дорошенка нафта потрапила у магістральний водогін та забруднила русло річки. У результаті без води залишилися третина мешканців міста. Після цієї великої аварії про екологічні проблеми Борислава заговорили на державному рівні.

Цього року статусу Закону України набула Загальнодержавна програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного характеру на 2013-2017 роки. Вона передбачає заходи з ліквідації екологічних і соціальних наслідків довготривалого видобутку нафти та озокериту на території Борислава. Та до сих пір жодних кроків для реалізації програми не виконано. Проблема у тому, що у цій програмі не зазначено джерел фінансування та термінів реалізації невідкладних заходів. Про це повідомив депутат Львівської обласної ради Петро Магур. На цьому також наголошує депутат Верховної Ради України Роман Ілик. Тож зараз Борислав чекає. Чекає на політичну волю уряду і держави, яка закон прийняла, а виконувати не спішить.