медицина ДрогобичаПроблеми з фінансуванням медичних закладів у Дрогобичі та Стебнику тягнуться з часів самої незалежності

Весь час робилась тільки видимість вирішення проблеми, тому вона тільки поглиблювалась. Цього року новим керівництвом Дрогобича було задекларовано наміри реформувати медицину у наших містах. І тут рехворма взбунтувала чуть не усю громаду. Замість введення енергоощадних технологій чи реорганізації медичного управління — економію коштів пропонують почати із знищення медичних закладів.

На превеликий жаль, після Революції Гідності не було взято напрямку щодо розвитку економіки, не надано зеленого світла для інвестицій, не забезпечено захисту власності, не було сприяння бізнесу. Натомість новопризначений голова Львівської облдержадміністрації проголосив курс на оптимізацію, мобілізацію та будівництво доріг. Цей курс і взяла до уваги місцева влада, розробивши нову медичну реформу, суть якої полягає у переведенні усіх медичних закладів міста у комунальні некомерційні підприємства.

Через два місяці (!) після прийняття сесією міської ради рішення про реформування медичних закладів у некомерційні комунальні підприємства, міський голова Дрогобича почав надавати інформацію про реформу. Але і до сих пір ми не отримали економічних розрахунків, експертних висновків, аналізу ризиків. Це дає нам підстави вважати цю реформу експериментом, який є неприпустимим та шкідливим. Досвід минулих років, поспіх та відсутність інформації щодо «реформи» показує, що влада міста дилетантська та некомпетентна. Вважаємо, що це спроба догодити керівництву Львівської ЛОДА імітувавши реформи та зекономивши кошти ціною здоров’я дрогобичан.

Наявна на сьогоднішній день інформація показала, що усі медичні працівники будуть звільнені, частина приміщення медичних закладів буде вивільнена, а доля онколікарні та шкірвендиспансеру буде ще вирішуватися, правда невідомо ким і як. За яким принципом медичні працівники будуть набиратися у новостворені «некомерційні медичні підприємства» невідомо, але і знову ж, практика минулих років, викликає у медичних працівників побоювання, що це може бути «конкурс конвертів.»

Агресивне ставлення та прямі погрози керівництва міста до людей, які протестують проти цієї реформи викликає підозру, що за реформою стоїть черговий «дерибан» комунального майна. На нашу думку, приміщення у центрі будуть вивільнені та продані, а зекономлені кошти будуть вкрадені за опрацьованими схемами. Керівництво області позбудеться проблеми з фінансуванням медицини і вивільнені кошти спрямує на свої інтереси. У програші залишаться звільнені медичні працівники, які поповнять армію заробітчан за кордоном чи безробітних міста. У програші, як завжди, опиниться і громада міста, бо вже на перший погляд ясно, що черги у медичних закладах зростуть, як і витрати на лікування. Якщо брати до уваги песимістичні прогнози медиків, то це буде знищення медицини у Дрогобичі та Стебнику.

Вважаємо, що проводити незрозумілі експерименти потрібно негайно припинити, тому ми вимагаємо від місцевої влади: відмінити рішення №329 від 18.08.2016р. та звільнити Шевкенича А. з посади керівника Дрогобицького відділу охорони здоров’я. Від Президента України вимагаємо звільнити з посади керівника Львівської ОДА Синютку О. М. та керівника департаменту Чечотку Б. Р.

Просимо мешканців міст Дрогобича та Стебника, представників громадських організацій, журналістів підтримати медиків та прийти на акцію протесту 17 жовтня у понеділок на 10год під міську раду Дрогобича. Не стійте осторонь, бо результати цієї реформи вдарять по кожному з нас!