Параолімпійці ЛьвівщиниВчора, 22 вересня, о 12:02 швидкісним поїздом ІнтерСіті до Львова прибули представники Львівщини – учасники ХV літніх Паралімпійських Ігор 2016 року, що минулої неділі фінішували у далекому Ріо-де-Жанейро

Літак з українською паралімпійською збірною на борту приземлився в аеропорту Бориспіль сьогодні о 01:25. А вже опівдні представники Львівщини приїхали до міста Лева, де їх зустрічали рідні й друзі, представники спортивної громадськості, а також численні журналісти і вболівальники.

Нагадаємо, що вперше за всю історію участі у Паралімпійських іграх українська національна збірна посіла третю сходинку у загальному медальному заліку. «Синьо-жовта» дружина виборола рекордну кількість нагород різного ґатунку. Загалом українці здобули в Ріо-де-Жанейро 117 медалей – 41 золоту, 37 срібних і 39 бронзових.

Окрім того, наші паралімпійці встановили загалом 109 рекордів у плаванні, пауерліфтингу та легкій атлетиці. З них – 22 рекорди світу, 54 рекорди Європи і 32 паралімпійські рекорди.

Свій вагомий внесок у тріумф української збірної зробили й представники Львівщини. Зокрема, одразу двоє наших земляків стали паралімпійськими чемпіонами Ріо-2016 в фехтуванні на візках у змаганнях шаблістів. Спочатку Антон Дацко став найсильнішим у класі В. Зазначимо, що для 33-річного мушкетера з Буська це друга паралімпійська нагорода – чотири роки тому він став срібним призером у змаганнях з фехтування на рапірах.

А за годину на найвищу сходинку п’єдесталу пошани зійшов і 29-річний львів’янин Андрій Демчук, якому не було рівних серед шаблістів у класі В.

Додамо, що медалі галичан – перші золоті нагороди України в змаганнях фехтувальників на Паралімпіадах за останні 12 років.

Третю золоту медаль для Львівщини й другу для Буського району у складі чоловічої паралімпійської збірної команди України з настільного тенісу здобув Віктор Дідух. У фінальному поєдинку командних змагань українська збірна в складі Віктора Дідуха, Михайла Попова і Максима Ніколенка в класі 6–8 впевнено здолала титуловану команду Швеції з рахунком 2:0, не доводячи гру до третього сету.

Дві нагороди у змаганнях легкоатлетів здобув титулований український паралімпієць, спортсмен зі села Сокільники Пустомитівського району Роман Павлик. Спочатку він виборов бронзову медаль у стрибках в довжину, а згодом додав до неї «срібло» на біговій дистанції 400 метрів. Загалом же в колекції Романа тепер дев’ять паралімпійських медалей. У Пекіні-2008 він тричі піднімався на подіум – двічі за золотими нагородами (біг 100 м і 400 м) та один раз за бронзовою (біг 200 м). А з Лондона-2012 Роман привіз у Сокільники також два «золота» (стрибки у довжину та біг 200 м) і стільки ж «бронзи» (біг 100 м і 400 м).