квартири у Дрогобичі  

Дрогобиччина — новини краю

Інформаційний портал Дрогобицького району

Розташування та кліматичні умови Борислава

Борислав - географічне положенняБорислав розташований у передгір’ї та північно-східних схилах Українських Карпат та у міжгірних улоговинах на ріці Тисмениця. Висота над рівнем моря — 308-641 м Через Борислав протікають притоки Тисмениці – потоки Раточинка, Крушельниця, Безіменний, Ропний, Понерлянка, Лошень та інші, які під час повеней сильно розливаються, завдаючи збитків Бориславу.

Клімат: Згідно зі статистичними кліматичними даними у Бориславі помірно-континентальний (помірно теплий та вологий клімат). На утворення конкретного типу погоди має вплив морське повітря створюючи зимою потепління і сильну хмарність та сніжність, а літом прохолоду і дощ. Натомість континентальне повітря приносить спеку літом і морози зимою. Меншу роль відіграють тропічні та арктичні повітряні маси. Температура: Середньорічна температура +7,6°С робить Борислав схожим до кавказьких курортів, зокрема до Кисловодська +7,7°С. Найгарячіші місяці у Бориславі – липень і серпень з середньомісячною температурою бл. +18 – +22°С. Найбільш холодним вважається січень –4,1°С. Навесні переважно тепло. Середня температура за три весняні місяці коливається в районі +14°С. Восени теж не так холодно і середня температура – бл. +12°С.

клімат БориславаОпади: Середньорічні суми опадів для Борислава не виходять за межі 759-820 мм. Найбільша кількість опадів у Бориславі припадає на період кінця весни і літо (особливо червень і липень), а найменше – взимку. Висока зволоженість через значні опади — зливи, грози. Вологість і тиск повітря: Для Борислава характерна висока вологість повітря (взимку – 71-81%, влітку – 83%) і понижений атмосферний тиск, який коливається протягом року в рамках 725-742 мм. рт. ст. Висока вологість особливо відчутна зранку і ввечері, вдень вона наближається до оптимальної. А тому, незважаючи на високу температуру повітря, зранку і ввечері відносно прохолодно. Періоди з найвищим рівнем відносної вологості – серпень-жовтень, з найнижчим – квітень-травень. Кількість туманних днів не перевищує 20-25 на рік. Приблизно стільки ж днів з грозами. Середня кількість хмарних днів у році – 99, ясних та сонячних – бл. 98. Найбільша хмарність спостерігається у листопаді, найменша – у липні-вересні. Часті західні вітри, деколи бувають сильні вітри, хмарність, сніжність. Буково-ялицеві ліси – 359 га, сільськогосподарські угіддя – 815 га.

      Ви володієте цікавішою інформацією на тему, радо розмістимо її на ресурсі,
наша скринька: 2drogobych@gmail.com
Обов'язкові для заповнення - лише поле "Ім'я"

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.