квартири у Дрогобичі  

Дрогобиччина — новини краю

Інформаційний портал Дрогобицького району

Їхали із ярмарку, пили і співали…

Всі статті

Їхали із ярмаркуЛюди надзвичайно швидко звикають до злиденності. Так, як невиліковно хворий до своїх постійних болячок. Фахові лікарі стверджують, що виздоровленню сприяє правильний діагноз. Чи є діагноз навали бідності та злиденності у моїй «незалежній» країні?. Зробимо з тобою, шановний читачу, спробу розібратися у цьому явищі.

Хоча «розбір польотів» припадає на невблаганний вердикт – данні Звіту всесвітнього щастя (World Happiness Report 2017), який нещодавно був опублікований з ініціативи ООН. Так ось, наша Батьківщина, Україна, посіла у рейтингу найщасливіших країн 2017 року 132 (!!!) місце, поміж злиденними Угандою та Ганою. За рік вона втратила у цьому рейтингу ще 9 балів. Вже за уряду «реформатора» Гройсмана. Нагадаю читачеві, що вже три (!!!) роки маємо владу, яка заявила, що найбільшою цінністю її реформ є якість життя простих громадян.

Власне це об’єктивна оцінка ефективності «нашої» нинішньої влади, позаяк рейтинг складався на основі таких показників, як ВВП на душу населення, соціальна підтримка, прогнозований термін збереження здоров’я, свобода життєвих виборів, благодійність та сприйняття корупції. Ось такий «букет» і виявився,- зі штучних квітів, які знаємо, де кладуться…

Ми якось вже й забули, що що ще 2000 року та ж ООН віднесла Україну до п’яти націй, що вимирають. І на сьогодні населення країни з 52 мільйонів у 1991 році скоротилася до заледве 42-х. Ще сім мільйонів працездатних українців гарують по далеких та близьких закордоннях. А війна на Сході та окупація Кириму зробила вимушеними біженцями на рідній землі понад 1,5 мільйона громадян України.

За 25 років незалежності кількість сільських шкіл зменшилася на понад 30%. Такий показник був в Україні у період 1941-1945 років…А майже 50% сільських шкіл віднесено до таких, що не забезпечують транспортне підвезення школярів до місць навчання. І де ж візьмуться у сільських школах малюки, якщо з існуючих понад 25 тисяч зареєстрованих сіл ( щороку «вмирає» понад 50 сіл!, -О.М.)у 12600 протягом останніх років не зареєстровано народжуванності дітей ( 44 відсотки «ялових» сіл!,- О.М.). Всього в Україні 7216 «бездітних» сільських населених пунктів…

Та якось із інформаційного бюлетеня Представництва Європейської комісії в Україн іавтор цих рядків довідався про наступне. Україна -унікальна мінерально-сировинна держава, багатства надр якої зумовлені особливостями геологічної будови її території. Україна здатна забезпечити себе і експортувати такі важливі види корисних копалин і продукти їх переробки як залізо, марганець, титан, цирконій, уран, графіт, каолін, самородна сірка, кам’яна сіль, високоякісна флюсова і вогнетривка сировина, декоративно-облицювальні матеріали та ін. З площею в 0,4% від земної суші (603,7 тис. кв. км), Україна в кінці 80-х — початку 90-х років виробляла до 5% загальносвітового видобутку корисних копалин ( нагадаю читачеві, що під час виходу із Радянського Союзу економіка України була другою у Європі після Федеративної республіки Німеччина).

В Україні у великих обсягах видобувається кам’яне вугілля (2% від світового видобутку), залізні (4%) і марганцеві (10%) (варто зауважити, що відсоток видобутку не завжди відповідає потенційним можливостям. Скажімо, того ж марганцю маємо в Україні приблизно чверть світових запасів (більше, ніж деінде). Доволі вичерпна інформація.
Якщо ж сюди додати ліси, питну воду та орні землі, стає зрозумілим, що ми не бідуємо. От нафти в Україні замало, це правда. Так само, до речі, як і в Європейському Союзі), руди, уран, титан, цирконій, германій, графіт (4%), каолін (18%), бром, охра, нерудна металургійна сировина (кварцити, флюсом вапняки і доломіти), хімічна сировина (самородна сірка, кам’яні і калійні сульфатні солі), лицювальний камінь (граніти, габро, лабрадорити та :ін.),скляний пісок. В значній кількості видобувають з надр вуглеводневу сировину, буре вугілля, торф, цементну сировину, карбонатну сировину для хімічної і харчової промисловості ( яка, на жаль, сьогодні у власності злодіїв, що самі себе обізвали олігархами,- О.М.), тугоплавкі і вогнетривкі глини, сировину для будівельних матеріалів, йод, бром, різноманітні мінеральні води, дорогоцінне й напівдорогоцінне каміння, п’єзокварц тощо. У відносно невеликих обсягах видобувають також нікелеві руди, золото, скандій, гафній, бурштин (офіційно поставляється декілька тонн в рік – фактично видобувається під «дахом» «реформованих» силових структур – у сотні разів більше, збагачуючи злодіїв від влади, — О, М.), цеоліти. Відбувається переоцінка запасів ртуті. Свого часу, 1989 року, мені довелося побувати у Горлівці на найбільшому у світі відкритому кар’єрі з видобутку ртуті.

На різних стадіях розвідані та підготовлені до експлуатації родовища хрому, свинцю, цинку, міді, молібдену, золота, берилію, літію, танталу, ніобію, скандію, ітрію, рідкоземельних металів, алмазів, металів платинової групи, плавикового шпату, фосфоритів, апатиту, горючих сланців, бішофиту та ін. В межах Українського щита, Донецької складчастої платформи і Карпатської складчастої області виявлені шість золоторудних районів з ресурсним потенціалом в кілька тисяч тонн золота з середнім вмістом 6-8 г/т. З родовища Мужиєвське (Закарпаття) 1999 року отримані перші вітчизняні зливки золота.Сьогодні влада нічого не говорить про використання цього унікального родовища. Натомість «вициганює» ( нехай мене пробачать наші Роми, -О.М.) транші МВФ, — буцімто для зміцнення запасів отого золота. Насправді, дерибанить їх, покладаючи обов’язок повертати запозичене та вкрадене на наших дітей та онуків.

На Українському щиті, Донецькій складчастій платформі та Скіфській плиті виявлені алмази всіх відомих генетичних типів. Сенсаційним відкриттям 1999-2000 рр. стали перші 168 алмазів з кімберлітових структур Приазов’я. В межах Волино-Подільської плити в трапових покровах базальтів відкриті великі запаси самородної міді, аналогічні відомим родовищам району Великих Озер (США). Ресурсний потенціал міді оцінюється в 25 млн. т. Крім того, в промисловій кількості міститься золото, срібло, метали платинової групи».

Так, все це у нас було. Більше того, на думку західних експертів, Україна спроможна прогодувати 145-150 мільйонів осіб. Ще в недалекому дев’яностому за виробництвом м’яса і молока Україну порівнювали з Італією та Великобританією. А при внутрішніх потребах у цукрі, що складали близько двох мільйонів тонн ми випускали 6,8 млн. тонн цукру!
Фантастика? Ні — наше з вами минуле. Та й спадщину ми дістали після розпаду Союзу королівську, адже лише одні багатющі рекреаційні ресурси Кириму, Карпатського регіону, де ми з вами мешкаємо, Азовське узбережжя — Клондайк та й годі Найважливіші порти Чорного та Азовського морів, що завжди були в центрі інтересів ближчих і дальших сусідів — успішно занедбані. А тепер ще й підло «злиті» владою агресору Путіну та його камарильї. Чи можна сьогодні стверджувати, що маємо гарантовані Конституцією: роботу, житло, безоплатну освіту, медичне обслуговування, турботу про старих і малих? Чи є доступними для більшості з нас література, театр, кіно, я вже не кажу, про якесь свято в ресторані — річ зовсім нереальна. Для пересічного громадянина та його сім’ї.

Гарант невпинно, третій рік поспіль, повторює мантри про безвізовий режим. Чи задумався хоч на мить цинічно багатий Петро Порошенко про те, що ми небезпечні для світової спільноти?. Бо бідні! Саме бідність є надійним підгрунтям тотальної корупції, організованої злочинності, екологічних катастроф світового масштабу.Чи потрібні ми світовій спільноті з такими «хвостами»?! Та найбільшим «хвостом-2017» виявилися офшори наших найвищих владців та Е-декларації панів та підпанків!

Із ярмарки «розвалу СРСР» моя Україна «вивезла найдорожчий віз»…Тим возом правили кравчуки-кучми-ющенки-януковичі та порошенки. І насамкінець. Вибач, шановний читачу, за мій відвертий рефрен до цього допису: «Їхали їз ярмарку, пили і співали: що було на возі – все проср…ли!».

Олександр Магльона

      Ви володієте цікавішою інформацією на тему, радо розмістимо її на ресурсі,
наша скринька: 2drogobych@gmail.com
Обов'язкові для заповнення - лише поле "Ім'я"

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.