квартири у Дрогобичі  

Дрогобиччина — новини краю

Інформаційний портал Дрогобицького району

Ринок сільського туризму: перспективи для Стрийщини

Всі статті

сільський туризмCемінар під такою назвою 17 грудня відбувся у місті Стрий, що на Львівщині

Його ініціаторами та співорганізаторами виступили громадська організація «Агенція Регіонального розвитку «Перспектива Стрийщини» та Стрийська районна державна адміністрація.

Щиро вдячний за можливість викласти деякі міркування перед такою високо достойною аудиторією. Впевнений, що всі ви є палкими прихильниками реальної щоденної турботи про нашу Малу Батьківщину, села та селища країни, в її різних регіонах. І ця кропітка праця усіма нами ведеться в царині сільського зеленого туризму.

Переконаний, що кожен з присутніх розуміє важливість просвітницької роботи, категоризації та екомаркування, просування послуг на ринку. Тож я хочу зосередити вашу увагу на двох аспектах: — перший це забезпечення самодостатності, і другий –посилення спроможності через партнерство з органами місцевого самоврядування та представництво на внутрішньому та міжнародному ринках. Власне, ці два пріоритети є тісно взаємозалежними.

Говорячи про самодостатність, я усвідомлюю велику роль волонтерства та громадських ініціатив у сфері СЗТ. Однак системна криза потребує дещо іншого підходу до нашої діяльності. Насамперед, можливості залучення експертів, фахових менеджерів, які можуть не лише реалізувати власні амбіції, але й отримати достойну винагороду за свою працю. Тоді ми відчуватимемо себе самодостатніми та певною мірою незалежними. Що я особисто вважаю важливим. Що для цього можна зробити на моїй рідній Львівщині? Тут є певна регіональна специфіка, яку ми й пропонуємо використати.

Є офіційна інформація, що трудові заробітчани надсилають у область за рік кошти, рівні її бюджету, з яких лише півтора відсотки вкладають у власну справу. Чи не змушує це нас запропонувати органам влади такі правила гри, за яких, при сприянні спілчан, наші заробітчани могли б стати потужним інвестором.? В тому числі й у сфері СЗТ. Або наявність всесвітньовідомих курортів Трускавця, Моршина, Східниці, для пацієнтів з усього світу, яким у кращому разі організовують шопінг-тури. Сьогодні ж до нас приїздить багато іноземців, які б з радістю долучилися до набутку наших сільських газдів, господарів садиб.

Існує величезна ніша послуг, про яку ми чомусь соромимося говорити. Це, — повернення до повноцінного життя неповносправних людей. Про них ще говорять радянськими термінами – інваліди. І тут маємо стереотип, що для цих людей вершиною мрій є санаторій. Це зовсім не так. Маємо на Львівщині громадські організації, які сьогодні здійснюють унікальні відпочинкові проекти для незрячих, спинальників, глухонімих, дітей з церебральним паралічем та хворобою Дауна тощо. Їх в нашій країні майже 3 мільйони! Лишей дітей- понад 170 тисяч. Ми добре знаємо, що державна опіка ними бажає кращого. Однак проекти реабілітації та підтримки неповносправніх завжди знаходять розуміння та підтримку міжнародних донорських структур. Для цього треба запропонувати дієві заходи, партнерство із громадськими організаціями, що мають відповідний досвід і готові ним поділитися.

Так, сьогодні в ОМС часто-густо туристика покладена на випадкових людей із принизливою зарплатнею. Ми повинні і можемо запропонувати владі нові підходи у сфері СЗТ, враховуючи державні пріоритети її децентралізації , за якими маємо змогу запропонувати владі, бізнесу та громадським організаціям наше дієве партнерство. Це буде найкращою формою нашого представництва в країні та закордоном.

І наостанок. Декілька років поспіль я спочатку був свідком а потім учасником праці мого друга Попадинця по відродженню гірського села Жданівки, де споконвіку жили його предки. Сьогодні там є сертифікована, з ініціативи Асоціації «Нові Горизонти», Спілкою СЗТ садиба «Родинне гніздо». Я б хотів, щоб у кожному, найменшому селі моєї країни згадали про своїх славних предків і відродили Малу Батьківщину. Бо вона того вартує. Ось чому я сьогодні прагну долучитися до великої кількості небайдужих людей, в тому числі й до вас, шановні пані та панове, до вашої щоденної кропіткої праці. Праці, яка обов’язково зробить нашу Україну успішною та процвітаючою.

 

З побажанням всіляких гараздів, учасник Семінару, Олександр Магльона, президент Асоціації «Нові Горизонти»

      Ви володієте цікавішою інформацією на тему, радо розмістимо її на ресурсі,
наша скринька: 2drogobych@gmail.com
Обов'язкові для заповнення - лише поле "Ім'я"

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.